ארונות הזזה

במאמר זה נסביר מהו ארון הזזה, ולאחר מכן נפנה להצגת יתרונותיו הניכרים של ארון זה. בהמשך המאמר, נספק מדריך קצר אשר יסביר כיצד לרכוש ארונות הזזה כך שתהיה זו רכישה מוצלחת ומומלצת ביותר עבור הבתים שלכם. כך, תוכלו גם אתם להבטיח לעצמכם ארונות הזזה ברמה אחרת הן מבחינה עיצובית והן מבחינה פונקציונלית.

מהם ארונות הזזה?

ארונות ללא פלטות שנפתחות על ציר. במקומן, מותקנות פלטות מוזזות, אשר התחתית שלהן מחד והחלק העליון של כל אחת מהן מאידך – מחוברים למסילות תחתיות ועליות בהתאמה. זה מאפשר להזיז משמאל לימין או להיפך – את הדלתות לצורך פתיחה וסגירה. נהוג להתקין ארונות הזזה בחציבה בקיר, אך הדבר אינו מחויב המציאות.

יתרונות ארונות ההזזה

במידה והמדובר הוא בארון חצוב בקיר, אין צורך להשקיע ולו בס"מ בודד של אקסטרה מקום לארון. בנוסף, פתיחת הארון לא מצריכה פתיחת פלטת ציר שגורעת מקום בחלל הבית. ארונות הזזה אינם מכילים מערכת צירים חורקת, אלא מסילות עמידות אר נשמרות חלקות כמו חדשות למשך שנים. בנוסף, ניתן להדפיס על הפלטות שלהם איורים וגרפיקות בהזמנה אישית.

כיצד לרכוש ארונות הזזה – כל השלבים

שלב ראשון– בדקו את החדר בו תרצו להציב את הארון. נסו להבין האם הקירות בחדר הם קירות עבים שניתן לחצוב בהם, או שמא מדובר בקירות שלא מתאפשרת חציבה בהם. במידה ואינכם בטוחים ניתן לשאול HANDY MANהעוסק בשיפוצים או להזמין מומחה מטעם חברת הארונות שיבדוק את הנעשה בחדק. במידה וניתן לחצוב בקיר – מומלץ לבחור בארון קיר עם דלת הזזה. במידה ולא ניתן לחצוב בקיר, מומלץ לבחור ארונות הזזה להצבה קדמית.

שלב שני– חקרו את הנעשה בבית מבחינה עיצובית. במידה והבית שלכם רווי ברהיטי עץ ובבלטות ואריחים כהים בסגנן כפרי – ארון הזזה בצבעים כהים יהיה עדיף וישתלב טוב יותר מארון הזזה בעל צבעים חלביים ובהירים המתאים יותר לבית בסגנון מודרני.

שלב שלישי– הארון מבחינה חיצונית: בחרו ויטראז'ים, הדפסות וגרפיקות המתאימות לארון שלכם. בחרו פרזול אשר מתאים לו. עיצוב ארונות מבחינה חיצונית מאפשר לכם להשאיר את חלקו הקדמי ריק מתוכן, אולם אז כדאי להכניס אלמנט פונקציונלי כלשהו לפרונט של הפלטה – למשל להתקין עליו חיפוי זכוכית שישמש כמראה.