ארונות מטבח

ארונות מטבח משמשים את עובדי המטבח, עקרות ועקרי הבית השונים לשליפת כלי העבודה ועיבוד המזון בקלות, כמו גם שליפת חומרי מזון הניתנים לאחסון בארון ללא קירור. על מנת לבחור ארונות מטבח בצורה מיטבית, כזו אשר תסייע למטבח שלכם מבחינה עיצובית ותשיג עבורכם פתרונות אחסון נדרשים, כתבנו עבורכם מספר טיפים תמציתיים אשר יסייעו לכם לבחור ארונות מטבח מתאימים. כך תעשו זאת בקלות, ביעילות והכי חשוב – בצורה נכונה ומיטבית.

ההיבט העיצובי

על מנת להתאים את הארון למטבח שלכם הסתכלו על נדבכים מרכזיים שיש במטבח: סוג הריצוף: במידה והוא מטרצו כהה, מבוסס על הלטות עבות, יחד עם כלי אחסון מעץ – כנראה שמדובר במטבח בעיצוב כפרי או בעיצוב עתיק, ואז יהיו נדרשים ארונות עץ. פרזול הארונות יכול להיות קטן וצבוע זהב – עבור העיצוב הבורגני העתיק, או ידיות עץ מאותו החומר של גוף הארון – עבור העיצוב הכפרי. במידה וזהו מטבח קטן – כדאי להסתייע בפרזול קטן שלא ימשוך תשומת לב יתרה ביחס ליתר הדוממים שיש במטבח. לעומת זאת, אם המדובר במטבח עם רצפה לבנה או בצבע קרם או באז', העשויה בלטות דקות, והתקני אכסון לבנים או מזכוכית, כנראה שזהו חדר מטבח בעיצוב מודרני, ואז יתאימו יותר ארונות זכוכית, או ארונות מתכת ועץ צבועים לבן.

ההיבט הפונקציונלי

מבחנת ההיבט הפונקציונלי – חשוב לדאוג לכמות המקום אשר תכננתם מראש. רצוי לשרטט או לתכנן היכן תאכסנו את חפצי המטבח שלכם, ולתכנן זאת ברמת כל ארון בנפרד. במידה ואינכם בטוחים, ניתן לשאול שכנים או עקרי בית ותיקים שידעו להמליץ לכם על רכיבים שכדאי לאחסן בארון. חשוב לרכוש ארונות מטבח אשר יכילו את חפצי המטבח כפי שתכננתם. לחילופין, ניתן לבצע תכנון לפיו תאחסנו רק מעט מן החפצים בארונות ואת רובם – במזווה: ארון רצפה גדול המשמש כמחסן מטבח.

טיפים נוספים להתנהלות עם ארונות המטבח

במידה וזהו מטבח עם קירות עבים, ניתן לשקול להתקין ארונות קיר המבוססים על חציבה בתוכו. במקרה כזה יש לכם הזדמנות לרכוש ארונות הזזה ורהיטים כפריים אשר גם יחסכו לכם מקום, וגם יהיו ניתנים להדפסה, כלומר – להטבעת גרפיקות ועיצובים מוזמנים מראש לפי שיקול דעתכם.