ארונות מעוצבים בהתאמה אישית

במאמר זה נדריך אתכם כיצד לרכוש בהצלחה ארונות מעוצבים בהתאמה אישית, כך שיספקו גם את תנאי העיצוב הטובים ביותר וגם את התנאים הפונקציונליים המשובחים ביותר שתוכלו למצוא. המאמר ידון גם בפאן העיצובי וגם בפאן הפונקציונלי, בהתיישב עם עיצוב הבית הקיים, וממדי הקירות הפנויים להצבת הארונות.

בחירת עיצוב לארונות האחסון שלכם

בחירת העיצוב תלוי בסוג הבית ובקונספט שלו מבחינה עיצובית. כך, למשל, בבית כפרי אשר עוצב על טהרת העץ, ואריחי הריצוף הכהים, יתאים סוג ארונות שונה לחלוטין מאשר ארונות עבור בית מודרני בסגנון הייטק, עם רצפה לבנה והתקני אחסון מזכוכית. המבנה שונה, כמוהו גם העיצוב הצורני וכמובן – גם הפרזול. בעוד אשר בבתים בעיצובים עתיקים יתאים ארון עץ, אם מערכת צירים ופרזולים מוזהבת, או ידיות מעץ, בבתים בעיצובים המודרניים יתאים יותר ארון זכוכית, לבן, או שילוב של לבן וזכוכית שקופה או כחולה, עם פרזול אלומיניום.

ההיבט הפונקציונלי שבבחירת ארונות האחסון

מעבר לכך שהארון משמש לאחסון החפצים שלכם, יש בו חסרון בולט אחד והוא – המחוייבות שלכם להקצות לו מקום בבית. יש לכם קיר עבה שניתן לחצוב בו? לא תצרכו לדגול במחויבות זו כלל: ניתן להזמין ארון קיר אשר מוטמע בתוך פיר חציבה. עם ארון המכיל דלת הזזה החיים אפילו נעשים פשוטים עוד יותר, שכן אין גריעת מקום כלל ועיקר: כמו כן, ניתן להשמש בדלתות הזכוכית של ארון ההזזה ולהדפיס עליו ויטראז'ים, גרפיקות ואפילו ציורים מושכלים. לחילופין, ניתן להזמין זכוכית גולמית אשר תשמש כמראת חוץ גדולה.

כיצד לבחור את הארון מבחינה הממד?

כאשית כל, מדדו את ממד האורך והרוחב של הקיר המיועד. במידה והקיר שלכם עבה, וניתן לחציבה, נציגי חברת שיווק הארונות כבר ינחו אתכם לגבי ממד העומק ויציעו לכם אפשרויות לארונות הזזה המתאימות למקרה של הקיר שלכם. במידה ואין לכם קיר שניתן לחצוב בו, מומלץ מאד לבחור ארון בעל ממד עומק קטן ככל הניתן, אך גם בעל ממדי גובה ורוחב גדולים – על מנת לפצות על העומק הלא רחב שיש לכם בארון. בדרך זו, הוא עדיין ישמש כארון גדול ורחב בו ניתן לאחסן את חפציכם ללא כל קושי.