עיצוב חדרי ארונות

במאמר זה נגבש עבורכם מספר אסטרטגיות לעיצוב חדרי ארונות. האסטרטגיות אינן מועדפות אחת על השנייה מבחינת איכות, אלא קשורות למבנה הבית שלכם, ולאפשרויות שניתן לממש בהתאם לאותו המבנה. מכאן, שקריאת מאמר זה ממקדת בדיוק כל צרכן לאיזה עיצוב חדרי ארונות הוא צריך לשאוף על מנת להנחיל לבית שלו יופי וגם פונקציונליות בנושא האחסון.

יש לכם קירות עבים? זו ההזדמנות לחצוב ארונות!

קירות עבים הם קירות אשר מהצד השני אין חדר, אלא כמה אחדות של מטרים אשר אינכם יכולים לראות את הצד השני. לעתים, גם במצב כזה לא ניתן לחצוב, שכן ייתכן וישנה סיבה שהקיר נבנה בעובי, אשר לא מאפשרת לבטל זאת: למשל – צינורות המים או כבילת החשמל הביתי עוברים בתוכו. לכן – חשוב להזמין חברת שיפוצים אשר תבדוק זאת ותאשר שהקיר אפשרי לחציבה. למזלכם, בחברת שיווק ארונות לחדרי ארונות ידאגו לשלוח אליכם הבייתה צוות בדיקות שיקבע אם ניתן לחצוב בקירות. במידה וכן, מומלץ לבחור ארונות הזזה שגם יחסכו לכם גריעת מקום בעת הפתיחה: ניתן להזיז הצידה את דלת הארון מבלי שייגרע מקום.

ארונות ללא חציבה

ארונות ללא חציבה מיועדים לחדרי ארונות אשר אין בהם קירות עבים, ושומה על בעתי הבתים לעשות מה שניתן על מנת להסב נוחות וחוסר צפיפות בחדר.ההמלצה שלנו היא לרכוש ארונות בגדים אשר ממד העומק בהם אינו גדול מדי ולפצות עם ממד גובה ורוחב גבוהים ככל הניתן, בהתאם למידות הקירות. בדרך זו גם תחסכו בצפיפות וגם תוכלו לאחסון ביעילות כמות רבה ביותר של חומר. גם במצב זה מומלץ לרכוש ארונות הזזה משתי סיבות: האחת – לא לגרוע ממד עומק נוסף בעת פתיחת הארון. השנייה – ארונות הזזה מזכוכית ניתנים להדפסת גרפיקות לפי הזמנה, בהתאם להזמנתכם האישית.

עיצוב הארונות בחדרים מבחינה חיצונית

כפי שכבר ציינו, העיצוב היפה ביותר הוא להדפיס על זכוכית ארון ההזזה. יחד עם זאת, זה מתאים רק לחדרי ארונות גדולים, ומרווחים מבחינה עיצובית, שכן בחדרים הקטנים אתם והאורחים שלכם צפויים למתן תשומת לב עודף לארונות מעוצבים אלו תוך התעלמות מיתר הנעשה בחדר מבחינה עיצובית. בחדר גדול, העיצוב ישתלב בצורה צנועה יותר כייאה לפריטי ריהוט ואחסון.

פרמטר עיצובי נוסף – בחירת הפרזול של ארונות חדר הארונות: פרזול מוזהב מומלץ בעיקר לחדר ארונות בעיצוב עתיק או כפרי, וכמוהו פרזול מעץ בצבע הטבעי, במידה ויש לכם ארונות מחומר ומצבע זה. בבית מודרני, לעומת זאת, מומלץ לבחור פרזול כסוף או בצבע אלומיניום טבעי. בארונות הזזה, בדרך כלל לא משתמשים בפרזול אלא במנגנון פתיחה ונעילה. זה רלוונטי בעיקר לארונות הציר שיש ברשותכם בחדר.