ארוניות

ארוניות משמשות אותנו למספר רב של פעולות אחסון הנהוגות במשקי בית פרטיים: ארוניות משמשות לאחסון ציוד רחצה זמין בחדר האמבטיה, לאחסון ציוד אשר ניתן לשלוף אותו בתאריכים ייחודיים וקבועים: נרות מכל הסוגים, קישוטים לעוגות וקינוחים במטבח וכו'. גם בתחום הסיפורת לוקחות הארוניות חלק חשוב. ישנן ארוניות שהן כמו כונניות, אבל גם עם דלתות סגירה. זה מאפשר לנו לאחסן ספרים שחשוב לנו לשמור עליהם יותר מכל: למשל ספר ישן שעלול להיקרע או להיפרם, ויהיה חשוב לנו לקרוא אותו בעתיד.

ארוניות למטבח

ארוניות המשמשות אותנו לאחסון כלי מטבח לאירועים מיוחדים: ציוד למנגל, ציוד להכנת עוגות יום הולדת והפקת אירועי חג: שבת, חג יהודי, אזכרה, ועוד. הארוניות הללו הן כלי מצויין לשם עולה זו, שכן משתמשים ברכיבים אשר פורטו כאן כל שנה באותם תאריכים כל פעם מחדש, ולכן אם הם מרוכזים במיקום קטן ונגיש זה מקל עלינו למצוא אותם ולהכין מהר את האירוע. 

ארוניות לאמבטיה

ארוניות לאמבטיה משמשות לאחסון חפצי וכלי רחצה קלים וקטנים לשימוש מיידי: שמפואים וסבונים במלאי, ספוגים קטנים לכל מטרה, סכיני גילוח, ועוד. ארוניות אלו, בשונה מארונות האמבטיה, אינן משמשות כמקום אחסון למלאי שלנו אלא ככלים לשליפה מיידית של מוצרים שאנו משתמשים בהם בתדירות גבוהה, בשונה ממוצרים בהם תדירות השימוש היא נמוכה, והם בדרך כלל יאוחסנו בארונות היותר גדולים.

ארוניות ספרים

ארוניות עם כונניות ספרים המשמשות לאחסון ספרים על המדפים. בארוניות אלו ישנו פתח סגור עם דלתות המאפשר הכנסת ספרים ישנים ושימורם. חשוב לדאוג שהארונית שנרכשת היא בהתאם לכמות הספרים שיש בבית על מנת שלא למצוא את עצמנו מול הוצאה מיותרת. גם קביעת המיקום להצבה בבית חשובה על מנת לדעת מהן המידות ולהימנע מקניית ארונית גדולה מדי.

ארוניות לשימוש מחוץ לבית

1.   ארונית לחדר אחות בקופת חולים או בבתי ספר.

2.   ארונית מורה להצבה בכיתות הלימוד.

3.   ארונית של אבות בית בבתי ספר ומוסדות ציבוריים.

כפי שניתן ללמוד, בארונית משתמשים גם בעבודה השוטפת, בייחוד לאחסון רכיבים וכלי עבודה המסייעים בתחזוקת מבנים, או לצרכים נקודתיים בהם עובדים עם חפצים דוממים קטנים שניתן לאחסן בתור ארונית.

לקריאה נוספת: 

מגירות אחסון

ארונות מטבח

עיצוב חדרי ארונות

ארון קיר פינתי

עיצוב חדר עבודה